Shopping Cart

LVBR Basketball News & Updates

 

Team Rankings for the 2017-2018 season are updated every Wednesday!

 

Click here for the Divaz Rankings

 

Click here for the Boys Rankings

 

 

May 23rd @ Allen HS

515p  BlueBombs v "R"                  ACC vs Qtown

615  Beca v PMW                              PhillyDobbs v QuarryCrew

715p ACC v "R"                                  BlueBombs v Qtown

815p QuarryCrew v Beca               PMW v PhillyDobbs

 

May 30th @Muhlenberg College 

515p  BlueBombs v BW                      Pburg v "R"                     PMW v BigRed 

615p  ACC v  QuarryCrew              Beca v Final4                      Allentown v Mberg           JeffDailey v OwlNation

715p "R" v BigRed                            Qtown  v BW                      PMW  v Pburg                   BlueBombs v Leos

815p Allentown v Final4      Qtown v JeffDailey                    ACC v  OwlNation             QuarryCrew v Mberg    

 

June 4th @ Allen HS

515p  PMW v Qtown                          QuarryCrew v "R"

615p   ACC v PhillyDobbs               BlueBombs v Bethlehem             

715p  PMW v "R"                              Qtown v QuarryCrew

815p Bethlehem  v PhillyDobbs    Allentown v BlueBombs

 

June 11th @ Moravian College—221  W. Elizabeth Ave.  Bethlehem PA

                Court 1                                 Court 2                                 Court 3

515p  PMW v Muhl                           Allentown v Qtown            Scraps v Beca                               

615p  QuarryCrew v Bethlehem      Canes v Pburg                635p   PMW v ACC       

715p  Scraps  v Allentown              Qtown v Beca                   755p  ACC v Muhl

815p      Bethlehem v Pburg         Quarry Crew v Canes                     

 

 

 

 

June 18th @ Allen HS

515p  Pburg v ACC                            Qtown v Bethlehem

615p  Allentown v PhillyDobbs   Beca v  "R"

715p  Bethlehem v ACC                 Qtown v Pburg 

815p  "R" v Allentown                    Beca v PhillyDobbs

 

 

June 25th @ DeSales University

AWESOME! League Playoffs.   16 team bracket.  Each team plays 2 games.  Final 4 is July 2nd

 

June 27th @ East Stroudsburg University

530p  Allentown v PMW                BlueBombs v LVBR

645p Allentown v QuarryCrew     LVBR v Pburg

8pm  PMW v QuarryCrew             Pburg v BlueBombs

 

July 2nd @ LV Site 

AWESOME! League Semifinals and Finals

 

July 11th @ Kutztown University

International Day!!  AWESOME! League will challenge teams from France. 

 

 

 

Rules and Extras

15 minute half stop clock (clock will run in second half anytime lead higher than 10 points)

2 minute overtime.  Clock stop last minute

3 timeouts per game

No possession arrow.  Jumpball for everything

Not keeping track of individual fouls.  Will keep track of team fouls

7 team fouls- 1&1, no double bonus

 

-Teams listed as LVBR will be versus teams that are not in the league.  Will name the teams once it is 100% confirmed.

- Each team will receive 15 t-shirts

-$5 admission for adults.  Free for all students

 

-Team key: NOT PIAA TEAMS. STUDENTS REPRESENTING THEIR COMMUNITIES

 

QuarryCrew--Bangor….Allentown--Allen

"R"-Reading…BlueBombs--Palmerton…PMW--Pocono Mt West

Bethlehem- Freedom…Pburg—Phillipsburg… Qtown-Quakertown… PhillyDobbs—Dobbins

ACC- Allentown Central Catholic…   Beca- Bethlehem Catholic   OwlNation—Bensalem

Final4—Hazleton… Mberg—Muhlenberg HS.. Leos—Lincoln.. BW—Brandywine..

JeffDailey—NDGP…   Canes—Liberty… Scraps--- Scranton Prep

2018 PA ALL STATE TEAM

The 2017-18 Pennsylvania Sports Writers All-State Boys Basketball teams, including each player’s school, height, class and scoring average (if available).

 

CLASS 6A

 

FIRST TEAM

 

Eric Dixon, Abington, 6-7 jr, 24.0 ppg

Drew Friberg, State College, 6-7 sr, 20.0 ppg

Lynn Greer III, Roman Catholic, 6-3 so, 15.3 ppg

Seth Lundy, Roman Catholic, 6-6 jr, 16.6 ppg

Naheem McLeod, Plymouth-Whitemarsh, 7-2 jr, 19.5 ppg

Ethan Morton, Butler, 6-6 so, 24.6 ppg

 

SECOND TEAM

 

Chris Arcidiacono, Neshaminy, 6-3 sr, 26.4 ppg

Allen Betrand, Roman Catholic, 6-3 sr, 14.2 ppg

Amante Britt, Woodland Hills, 5-10 sr, 20.2 ppg

William Jeffress, McDowell, 6-6 fr, 21.2 ppg

Phil Jurkovec, Pine-Richland, 6-5 sr, 16.1 ppg

Khalif Meares, Abraham Lincoln, 6-3 sr, 14.0 ppg

Josh Samec, Hazleton, 6-8 sr, 15.2 ppg

 

THIRD TEAM

 

Jhamir Brickus, Coatesville, 5-11 so, 19.2 ppg

Wesley Butler, Reading, 6-1, jr, 16.7 ppg

Ed Croswell, Saint Joseph’s Prep, 6-7 sr, 13.5 ppg

Hakim Hart, Roman Catholic, 6-5 jr, 15.1 ppg

Robbie Heath, Abington, 6-2 sr, 18.8 ppg

Darius Kinnel, Saint Joseph’s Prep, 6-0 sr, 16.2 ppg

Jeff Planutis, Hazleton, 6-5 sr, 15.7 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Eric Dixon, Abington

 

COACH OF THE YEAR: Matt Griffin, Roman Catholic

 

CLASS 5A

 

FIRST TEAM

 

Don’yae Baylor-Carroll, Milton Hershey, 5-9 sr, 23.5 ppg

Robby Carmody, Mars, 6-4 sr, 31.3 ppg

Jackson Danzig, Abington Heights, 6-6 sr, 17.3 ppg

Antonio Rizzuto, Northeastern, 6-3 sr, 23.4 ppg

George Tinsley, Abington Heights, 6-5 jr, 18.2 ppg

Isaiah Wong, Bonner-Prendergast, 6-3 jr, 22.2 ppg

 

SECOND TEAM

 

Andrew Funk, Archbishop Wood, 6-5 sr, 18.5 ppg

A.J. Hoggard, Archbishop Carroll, 6-3 so, 15.7 ppg

Ajiri Johnson, Bonner-Prendergast, 6-8 sr, 11.1 ppg

Bryce Laskey, Laurel Highlands, 6-4 sr, 33.3 ppg

Tyler Norwood, Penncrest, 5-11 sr, 21.6 ppg

Christian Ray, Haverford School, 6-6 jr, 18.9 ppg

Ryan Smith, Lampeter-Strasburg, 6-10 sr, 20.8 ppg

 

THIRD TEAM

 

Antwuan Butler, Cardinal O’Hara, 6-1 sr, 18.5 ppg

Kyree Generett, York, 6-1 sr, 21.0 ppg

Tariq Ingraham, Bonner-Prendergast, 6-9 jr, 12.6 ppg

Lashon Lindsey, Meadville, 6-7 jr, 23.1 ppg

Fred Mulbah, Northeastern, 5-9 sr, 14.3 ppg

Tyree Pickron, Archbishop Wood, 6-3 sr, 15.9 ppg

Deuce Turner, Malvern Prep, 6-1 so, 20.5 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Robby Carmody, Mars

 

COACH OF THE YEAR: Ken Bianchi, Abington Heights

 

CLASS 4A

 

FIRST TEAM

 

Dahmir Bishop, Imhotep Charter, 6-3 jr, N/A

Marcus Hooker, New Castle, 5-11 sr, 16.1 ppg

Patrick Robinson, Conwell-Egan, 6-2 sr, 24.3 ppg

Donta Scott, Imhotep Charter, 6-7 jr, 11.5 ppg

Coletrane Washington, Quaker Valley, 6-5 sr, 21.5 ppg

Ryan Young, Bethlehem Catholic, 6-10 sr, 16.0 ppg

 

SECOND TEAM

 

Carlos Carter, Indiana, 6-4 sr, 23.3 ppg

Ryan Hughes, Middletown, 6-4 sr, 21.6 ppg

Casey Jack, Berks Catholic, 6-2 jr, 11.3 ppg

Leo O’Boyle, Scranton Prep, 6-8 jr, 20.3 ppg

Justin Paz, Bethlehem Catholic, 5-10 jr, 16.5 ppg

Ethan Porterfield, Sharon, 6-8 jr, 17.4 ppg

 

THIRD TEAM

 

Imil Britt, Johnstown, 5-7 sr, 19.8 ppg

Eric Esposito, Conwell-Egan, 6-6 sr, 16.1 ppg

Adam Freese, Kennard-Dale, 6-5 sr, 18.5 ppg

Chereef Knox, Imhotep Charter, 6-6 jr, N/A

Nate Kreitzer, Nanticoke, 5-9 jr, 19.4 ppg

Nathan Schneider, Saint Marys, 6-1 sr, 25.7 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Donta Scott, Imhotep Charter

 

COACH OF THE YEAR: Zach Sarver, Sharon

 

CLASS 3A

 

FIRST TEAM

 

Joe Batt, Greenville, 6-2 sr, 20.5 ppg

James Ellis, Westinghouse, 6-11 sr, 21.1 ppg

Sean Good, Trinity, 6-11 sr, 13.6 ppg

Dymir Montague, Neumann-Goretti, 6-3 sr, 14.8 ppg

Cameron Reddish, Westtown, 6-7 sr, 26.6 ppg

Sam Sessoms, Shipley School, 5-9 sr, 28.6 ppg

 

SECOND TEAM

 

Jalen Gaffney, Westtown, 6-3 jr, 16.5 ppg

Isaiah Graves, Catasauqua, 6-1 sr, 26.1 ppg

Keeno Holmes, Lincoln Park, 6-2 jr, 23.0 ppg

Matt Holsinger, Central Cambria, 6-6 sr, 21.8 ppg

Christian Ings, Neumann-Goretti, 5-10 jr, 11.2 ppg

Marrek Paola, Ligonier Valley, 6-6 jr, 24.3 ppg

Tyler Zimmerman, Richland, 6-2 sr, 14.3 ppg

 

THIRD TEAM

 

Noah Dillow, Chestnut Ridge, 6-2 sr, 25.3 ppg

Dimitri Gnall, Wyoming Seminary, 6-3 jr, 17.1 ppg

Nick Guadarrama, Perkiomen School, 6-6 sr, 16.9 ppg

Collin Instone, Richland, 6-3 jr, 14.2 ppg

Arion Lewis, Valley Forge Military Academy, 6-2 sr, 21.8 ppg

Sam Parini, Fairview, 6-10 sr, 15.6 ppg

Gerald Ross, Loyalsock, 6-2 jr, 18.1 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Cameron Reddish, Westtown

 

COACH OF THE YEAR: Greg Burke, Richland

 

CLASS 2A

 

FIRST TEAM

 

John Bol Ajak, Church Farm, 6-10 jr, N/A

Owen Chambers, Coudersport, 6-2 jr, 24.9 ppg

Jordan Holmqvist, Moravian Academy, 6-0 jr, 19.8 ppg

Luke Ruggery, Bishop Guilfoyle, 5-10 jr, 21.1 ppg

Damon Wall, Constitution, 6-0 sr, 17.4 ppg

Isiah Warfield, Sewickley Academy, 6-4 so, 16.0 ppg

 

SECOND TEAM

 

Tyler Fritz, Marian Catholic, 6-1 so, 22.3 ppg

Patrick Galvin, Holy Cross, 5-10 sr, 13.7 ppg

Keshaun Hammonds, Constitution, 6-1 so, 14.1 ppg

Donovan Johnson, Our Lady of the Sacred Heart, 6-6 so, 19.0 ppg

Nate Ridgeway, Sewickley Academy, 6-6 jr, 13.0 ppg

Austin Wigley, Our Lady of the Sacred Heart, 6-2 jr, 14.7 ppg

 

THIRD TEAM

 

Tre Cunningham, Jeannette, 6-4 sr, 19.5 ppg

Rene Figueroa, Panther Valley, 5-7 jr, 18.6 ppg

Turner Kurt, Cambridge Springs, 6-7 sr, 18.7 ppg

Jahmir Marable-Williams, Constitution, 6-0 sr, 13.9 ppg

Isaiah Smith, Sewickley Academy, 6-2 so, 16.0 ppg

Dante Spadafora, Our Lady of the Sacred Heart, 5-11 fr, 15.0 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Damon Wall, Constitution

 

COACH OF THE YEAR: Al Callejas, Holy Cross

 

CLASS 1A

 

FIRST TEAM

 

Maceo Austin, Kennedy Catholic, 6-5 jr, 18.2 ppg

Jalen Gorham, York Country Day, 6-7 jr, 20.0 ppg

Mikeal Jones, Girard College, 6-8 so, 21.5 ppg

Thomas Schultz, Lourdes Regional, 6-5 jr, 20.4 ppg

Oscar Tshiebwe, Kennedy Catholic, 6-10 jr, 21.2 ppg

 

SECOND TEAM

 

Cameron Collins, Juniata Valley, 5-8 jr, 25.5 ppg

Brady Fyfe, Shade, 6-3 jr, 18.5 ppg

Tristan McDannell, Bishop Carroll, 5-9 so, 15.7 ppg

Zach McDonough, Vincentian, 6-2 sr, 24.1 ppg

Dawson Snyder, Shanksville-Stonycreek, 6-2 jr, 23.3 ppg

 

THIRD TEAM

 

Tre Charles, Union Area, 5-10 sr, 23.0 ppg

Carson Curry, Plumstead Christian, 6-0 jr, 19.9 ppg

Lyndon Henderson, Monessen, 6-2 jr, 22.0 ppg

John Saxe, Sullivan County, 6-1 sr, 16.0 ppg

Khalil Turner, Sankofa Freedom, 6-6 jr, 9.4 ppg

 

PLAYER OF THE YEAR: Maceo Austin, Kennedy Catholic

 

 

COACH OF THE YEAR: James Sandri, Lourdes Regional

Class Rankings are compiled by Toomey Anderson.  Rankings are coordinated by a combination of eye test, production, stats, college potential, and team winning. 

 

Rankings of the top 150 overal players will be a voting system comprised of LVBR, HS/college coaches, & media.

 

                                                 Pictures will be inserted soon.  

 

 

As of March 9, 2018

Class of 2018

 

  1. 6'10 Ryan Young- Bethlehem Catholic
  2. 6'1 Aidan Ellwood- Northampton
  3. 6'7 Keeshawn Kellman- Central Catholic
  4. 6'2 Alex Serrano- Liberty
  5. 6'6 Travis Elmore- Pocono Mt West
  6. 6'0 Jay Vaughan- Central Catholic
  7. 6'4 Tony Jones- Bangor
  8. 6'1 Jahan Dotson- Nazareth
  9.  6'1 Isaiah Graves- Catasauqua
  10. 6'5 Jakob Herres- Easton
  11.  6'3 CJ Richardson- Dieruff
  12.  6'4 Lee Mosley- Pocono Mt West
  13. 6'4 Jasiah Lopez- Allen
  14. 6'4 Jahi Hamilton-- East Stroudsburg South
  15.  6'1 Bless Jones- Allen
  16.  5'11 Will Melson- Dieruff
  17. 5'10 Dat Lambert- Central Catholic
  18.  6'2 Jake Bartholomew- Parkland
  19.  6'1 Cory Weisenberger- Northampton
  20.  6'0 Greg Eck- East Stroudsburg South (Injured)
  21. 6'1 Jack Reichenbach- Salisbury (injured)
  22.  6'5 Amadeus Cannon- Liberty
  23.  5'11 Saveon Jackson- Stroudsburg
  24.  5'11 DeAndre Gardner- Bethlehem Catholic
  25.   5'11 Brian Rodriguez - East Stroudsburg South
  26.   6'6 Josh Artis - Emmaus
  27.   6'6 Colin Brady - Stroudsburg
  28.   6'0 Tyreek Bell - Allen
  29.  6'1 Josiah Burns - Pocono Mountain West
  30.   6'1 Jordan McChristian - Central Catholic
  31.  6'3 Michael Ruisch - Parkland
  32.   5'10 Isaiah Howard - Pleasant Valley
  33.  6'0 Vigan Gashi – Wilson
  34.  5'9 Maihan Ramin - Nazareth
  35.   6'2 Scott Kuna - Bethlehem Catholic
  36.   6'6 AC Kelly - Parkland
  37.   6'1 Malik Gordon - Allen
  38. 6'2 Dylan Arnold - Freedom
  39.   6'5 Mason Wickmann - Nazareth
  40.   6'0 Justin Ayala - Lincoln Leadership
  41.   6'0  Kenny Bell - Bethlehem Catholic
  42.   6'4 Kevin Kern - Central Catholic (injured)
  43.   6'3 Shermar Ernest - Pocono Mountain West
  44. 6'3 Mikey Torres - Northampton
  45.   6'5 Nyshan Sadler - Stroudsburg
  46.   6'1 Kevin Virgo - Whitehall
  47.   6'1 Colin Hoff - Southern Lehigh
  48.   6'1 Dameon Robinson - Bethlehem Catholic
  49.   6'1 Nick Clark - Nazareth
  50.   5'9 Haybert Louchie - Pocono Mountain West
  51.   5'10 Justin Catalan- Dieruff
  52.   6'3 Logan Blondell - Southern Lehigh
  53.   6'0 Isaiah Frison - Allen
  54.   6'3 Cullen Bond - Catasauqua
  55.   5'8 Edwin Ferreras - Stroudsburg
  56.   6'2 Cole Ferguson - Emmaus
  57.   6'3 Hansel Quezada – Easton
  58.   6'5 Kiaeem Comegys- Parkland
  59.   6'1 Dennis Csensits - Central Catholic
  60.   6'3 Simeon Martinez - Liberty
  61.   6'2 Gio Colon- Northern Lehigh
  62.   6'5 Hunter Kish - Bangor

Class of 2019

 

 

  1. 6'0  Justin Paz- Bethlehem Catholic
  2. 6'8 Kyle Young- Bethlehem Catholic
  3. 5'11 Jeremiah Anderson- East Stroudsburg South
  4. 6'8 Zach Sabol- Emmaus
  5. 6'5 Bryce Diehl- Emmaus
  6. 6'2 Logan Rindock- Parkland
  7. 6'4 Isaiah Jones- Bangor
  8. 6'1 Ishyne Pilgrim- Pocono Mt West 
  9. 6'6 Noah Briggs- Nazareth
  10. 6'4 Andrius Gaddist- Pleasant Valley
  11. 6'6 Jahson Chico Whyte- Dieruff
  12. 6'0 Jordan Holmqvist- Moravian Academy
  13. 6'6 Michael Duviella- Pleasant Valley
  14. 6'2 Chad Kratzer- Central Catholic
  15. 6'1 Nate Dougherty- Palmerton
  16. 6'3 Bernard Davis- Bangor
  17. 5'10 Jaden Cunningham – Notre Dame GP
  18. 5'9 Ben Holland- Bangor
  19. 6'3 Deshawn Scarboro- Pleasant Valley
  20. 5'9 Sam Yadush- Northwestern
  21. 6'0 Robbie Swiatek- Wilson
  22. 6'3 Mark Swedberg- Emmaus
  23. 6'0 Ethan Parval- Whitehall
  24. 6'2 Zach DeFoe- Notre Dame GP
  25. 6'6 Adam Klingler- Parkland
  26. 5'10 Brandon Hess- Northern Lehigh
  27. 5'10 Cameron Brooks- Emmaus
  28. 6'5 Bradley Yeahl- Saucon Valley
  29. 5'10 Justin Rockmore- Dieruff
  30. 6'4  Devon Boyko- Emmaus
  31. 5'11 Sam Vaughan- Central Catholic
  32. 5'10 Filipo Baldo- Notre Dame GP
  33. 6'8 Ian Dashukewich- Parkland
  34. 6'6 Jack Frankenfield- Salisbury
  35. 6'4 Caden Giordano- Bethlehem Catholic
  36. 6'0  Bo Meyers- Bangor
  37. 5'10 Todd Erney- Liberty
  38. 6'1 Chris Omick- Notre Dame GP
  39. 6'0 Keyon Carroll Dooling- Emmaus
  40. 6'2 Winston Edwards- Pocono Mt East
  41. 6'0 Saber Singleton- Bangor
  42. 5'7  Sean Snyder- Salibury
  43. 6'4 Carlton Lovett- Emmaus
  44. 6'4 Gabe Khalife- Parkland
  45. 6'1 Shayne Magee – Easton
  46.  6'0 Tyler Gilliard – Northampton
  47. 6'2 Allen Young- Allen
  48. 5'11 Tristan Hillman- Pocono Mt East
  49.  5'10 Devon Castro- Pocono Mt East
  50.  5'9 Chevon Foreman – Easton
  51.  5'9 Nasir Legree- Liberty
  52.  6'3 Reuben Soto – Freedom
  53. 6'0 Shaijzhon Franklin- Dieruff
  54.  6'3 Peter Chiaradia - Moravian Academy
  55.  6'5 Connor Dougherty - Southern Lehigh
  56. 5'11 Joe Herman- Whitehall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Class of 2020

 

  1. 6'4 Nick Filchner— Central Catholic
  2. 6'4 Will Harper--- Liberty
  3. 6'2 Ryan Boylan—Easton  
  4. 5'9 Malek Mims--- Freedom
  5. 6'2 A'Quele Adderly--- Allen
  6. 6'3 Jacob Melady--- Parkland
  7. 6'2 Roy Ortega-Vargas--- Allen
  8. 5'11 Ryan Santana--- Bethlehem Catholic
  9. 6'3 Xavier Sarver Jones--- Allen
  10. 6'2 Julian Thomas--- Bethlehem Catholic
  11. 6'5 Quinton Stewart--- Allen
  12. 5'9 Caleb Mims--- Freedom
  13. 5'8  Derek Jacobs--- Easton
  14. 6'1 Jared Kucharczuk—Parkland
  15. 6'1 Jaylen Green--- Catasauqua
  16. 6'3 Anthony Harris--- Nazareth
  17. 6'5 Nick Rappa--- Parkland
  18. 6'6 Zach Umar--- Nazareth
  19. 6'2 Demarco Bruce- East Stroudsburg South
  20. 6'2 Ja-lon Perkins--- Dieruff
  21. 6'1 Zach Gula--- Northampton
  22. 5'7 Honor Hoff—Dieruff
  23. 6'3 Dylan McGinley--- Whitehall
  24. 5'11 Amari Mills--- East Stroudsburg North
  25. 5'11 Bryan Santana--- Bethlehem Catholic
  26. 6'0 Christian Hudson--- Parkland
  27. 6'0 Ryan Todd--- Emmaus
  28. 5'10 Maurice Whittle—Pocono Mt West
  29. 5'6 Asaad Brown--- Easton
  30. 6'0 Tyler Holubowski--- Whitehall
  31. 5'11 Jared Jacobs--- Easton
  32. 5'9 TJ Edwards--- Bethlehem Catholic
  33. 6'4 Deven Bollinger--- Northwestern
  34. 6'2 Matt Stianche--- Bethlehem Catholic
  35. 6'2 Nate Owens--- Bangor
  36. 6'2 Jathaniel Lopez--- Dieruff
  37. 6'2 Derelle McKinney--- Wilson
  38. 6'5 Kevin Khory--- Central Catholic
  39. 5'9 Jorge Ferrera Velasquez--- Liberty
  40. 6'2 Justin Hosier - Palmerton
  41. 6'3 Dylan Rhoades--- Parkland
  42. 6'2 Luke Hallman--- Northwestern (Injury)
  43. 5'9 Ish Gonzalez--- Liberty 
  44. 6'2 Ethan Bastian--- Allen
  45. 6'1 Brandon Olivieri--- Pocono Mt West
  46. 5'11 Calvin Robinson --- Central Catholic
  47. 5'10 Chris Andrews--- Southern Lehigh
  48. 5'7 Bekim Azim--- East Stroudsburg North
  49. 5'9 Abe Atiyeh--- Moravian Academy
  50. 6'1 Tyrese Brandon--- Northampton
  51. 6'4 Will Slippe--- Liberty
  52. 6'1 Mason Boyd--- Emmaus
  53. 5'8 Malik Harrington--- Freedom
  54. 6'1 Joe Lisicky-- Whitehall
  55. 5'11 Rahmad Ali--- Liberty
  56. 6'5 Logan Bender--- Bethlehem Catholic
  57. 6'3 Dante Rodriguez--- Northampton
  58. 6'2 Alex Pandl--- Emmaus
  59. 5'10 Kyle Hoff--- Southern Lehigh
  60. 6'1 EJ Smith--- Easton
  61. 6'2 Stephen Super---Liberty
  62. 5'11 Jeff Ray---- Parkland
  63. 6'0 Marshall Mickens--- Pocono Mt West
  64. 5'9 Patrick Foley--- Salisbury
  65. 5'9 Trent Federico--- Nazareth
  66. 5'9 Carlos Colon--- Bangor
  67. 5'6 Isaiah Jeter--- Northampton

 

Class of 2021

 

  1. 6'3 Jevin Muniz---- Freedom
  2. 6'0 Chris Hewey--- Easton
  3. 6'2 Daryl Coleman--- Southern Lehigh
  4. 6'2 Alijah Cannon--- Liberty
  5. 6'1 Danny Bohman--- Emmaus
  6. 5'11 Emmanuel Ozuna--- Allen
  7. 6'2 Erick Ludwick--- Liberty
  8. 5'11 Leroy Johnson--- Dieruff
  9. 6'0 JT Siggins--- Parkland
  10. 6'7 Jon Altomare--- Northampton
  11. 6'5 Christian Spugnardi--- Central Catholic
  12. 6'2 Antonio Montgomery--- Liberty
  13. 5'10 CJ Miles --- Bangor
  14. 5'11 Rondell "ManMan" McNeil--- Liberty
  15. 5'7 Elijah Rivera---  Dieruff
  16. 5'9 Elgadro "Trey" Rolle--- Parkland
  17. 6'1 Jousean Gil--- Allen
  18. 6'1 George Gibbs-- Dieruff
  19. 6'0 Jameel Sanders--- Emmaus
  20. 5'10 Derek Troxell--- Catasauqua
  21. 5'8 AJ Fletcher--- Freedom
  22. 5'10 Sean Rodgers--- Allen
  23. 5'10 Isiah Rico-Gray--- Parkland
  24. 6'0 Leland Hargrow--- Central Catholic
  25. 5'10 Jesshawn Thomas--- Parkland
  26. 5'9 Shyheim Foster- Whitehall
  27. 6'1 Kody Kratzer-- Palmerton
  28. 6'1 Quintin Stephens--- Salisbury
  29. 6'1 Matt Rauscher--- Central Catholic
  30. 5'9 Avery Hutchinson--- Easton
  31. 5'7 Joel Contreras--- Emmaus
  32. 6'3 Jordan Lewis--- Parkland
  33. 6'0 Sharif Young--- Liberty
  34. 5'8 Joe Kerbacher--- Northampton
  35. 6'2 Patrick Tulio--- Emmaus
  36. 6'0 Dajour Leath--- Pocono Mt West
  37. 6'0 Darius King--- Allen
  38. 6'0 Hunter Pinkey-- Whitehall
  39. 5'11 Ziaree Spurgeon-- Dieruff
  40. 6'1 Aidan Burmeister--- Central Catholic
  41. 6'2 Isaak Torres--- Easton
  42. 6'3 Owen Tulio--- Emmaus
  43. 6'2 Matthew Bugbee--- Nazareth
  44. 5'7 Brooks Coyne--- Freedom
  45. 5'8 Luke Gilbert-- Whitehall
  46. 5'10 Jeff Erschen--- Northampton
  47. 5'8 Jovannie Nunez--- Liberty
  48. 5'8 Evan Serafin--- Nazareth
  49. 6'1 Evan Wilt--- Allen
  50. 5'9 Larry Roberts--- Easton
  51. 5'10 Andrew Csensits--- Central Catholic
  52. 6'0 Mason Bergstein--- Parkland
  53. 5'10 Jarret Lysek--- Emmaus
  54. 5'9 Jay Morrison--- Easton
  55. 5'9 Steven Schultz-- Parkland
  56. 6'3 Caden McClary--- Central Catholic
  57. 5'9 Charles Kaetzel- Parkland
  58. 5'8 Nick Strobl-- Parkland
  59. 5'7 Owen Baker-- Northampton
  60. 5'10 Mel Copeland--- Allen
  61. 5'9 Tanner Ferraro---Easton
  62. 5'2 Jake Hyryscyn—Northampton
  63. 6'0 Ethan Mosser-- Parkland
Print Print | Sitemap Recommend this page Recommend this page
© 2015 Lehigh Valley Basketball Rankings. Terms of Use and Privacy Policy and Safety Information/Your Pennsylvania Privacy Rights are applicable to you. All rights reserved.